Stowarzyszenie i Fundacja
 Rzecznik Praw Rodziców


         » Rzecznik Praw Rodziców » Akcja "Prośba o weto"

KOMUNIKAT, z ostatniej chwili . Bronisław Komorowski p.o. prezydenta, podpisał błyskawiczne (18 czerwca) ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Na decyzję miał czas do 5 lipca.

Marszałek sejmu zlekceważył blisko 1.400 maili z prośbą o weto, które otrzymał wraz ze zdjęciami rodzinnymi. Tyle osób zdążyło odpowiedzieć na nasz apel od dnia gdy ustawa trafiła do podpisu (15 czerwca). Już po podpisaniu ustawy, do marszałka napisało 200 kolejnych rodzin.

Dziękujemy za udział w akcji. Poniżej szczegóły apelu z 15 czerwca.

APEL: Piszmy prośby do marszałka Komorowskiego o weto!
wspólny apel Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców i Związku Dużych Rodzin 3+

Nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie została przyjęta przez sejm 10 czerwca (tekst nowelizacji do pobrania), (tekst nowelizowanej ustawy z 2005r.).

Mimo sprzeciwu społecznego i zdecydowanej krytyki Rzecznika Praw Obywatelskich w ustawie wprowadzono tylko kilka poprawek. Całość ustawy wprowadza w Polsce model szwedzki, czyli narzucone odgórnie bezstresowe wychowanie i ogromną władzę urzędników nad rodzinami. Prosiliśmy Marszałka Sejmu, żeby dyskusje o ustawie odłożył na czas po wyborach (nasz list z 3 maja), mimo to ustawa została poddana pod głosowanie.

Teraz jest więc ostatnia szansa, żeby wyraznie sprzeciwić się temu projektowi. Ostatni etap prac legislacyjnych to podpis p.o. Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Marszałek ma czas do 5 lipca. Pomóżmy mu podjąć właściwą decyzję!

1. PISZCIE DO MARSZAŁKA MAILE, WEDŁUG PONIŻSZYCH WSKAZÓWEK.

Temat maila: Wpiszcie coś od siebie, niekoniecznie związanego z tematem. Bądzcie twórczy.

Treść maila. Najlepiej pisać własnymi słowami. Można też skorzystać z poniższego wzoru, przeklejąc całą treść:

Szanowny Panie Marszałku!

Zwracamy się do Pana z prośbą o niepodpisywanie nowelizacji ustawy ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

Ustawa zmienia diametralnie relację państwo - rodzina. Wprowadza przepisy, które pozwalają traktować jak podejrzanych, rodziców tylko za to, że karcą swoje dzieci. Nakazuje też zbudowanie ogromnego systemu kontroli rodziny, z oddziałem w każdej z 2.500 polskich gmin. Ustawa budzi ogromne kontrowersje wśród rodziców. Przeciwko wypowiedzieli się również konstytucjonaliści, Rzecznik Praw Obywatelskich, eksperci w dziedzinie psychologii, biskupi oraz politycy różnych partii, w tym Platformy Obywatelskiej. W senacie ustawa spotkała się z oporem 36 senatorów, a senator Jan Rulewski z PO, nazwał ją wprost: lustracją rodziny.

Jedynie Pański podpis pod nowelizacją dzieli Polskę od wprowadzenia modelu szwedzkiego. Tam państwo już od 30 lat narzuca bezstresowe wychowanie dzieci. Powszechną praktyką jest, napiętnowane przez Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu, odbieranie dzieci z domów przez urzędników państwowych, z bardzo błahych powodów. Nie chcemy w Polsce rozwiązań, które w innych krajach są przyczyną cierpień dzieci i ich rodziców i doprowadziły do poważnego rozpadu więzi rodzinnych.

Panie Marszałku! Ponad 6 milionów polskich rodziców wychowuje w trosce i wielkim trudzie dzieci. Poświęcając się dla swoich bliskich, ale również dla całego społeczeństwa, nie zasłużyliśmy sobie niczym na nieufność ze strony naszego państwa. Polskie rodziny oczekują szacunku i wsparcia. Wierzymy, że Pan Marszałek, nie tylko jako polityk, ale jako mąż i jako ojciec pięciorga dzieci, w głębi serca podziela nasze stanowisko i podejmie słuszną decyzją dla wspólnego dobra.

Z wyrazami szacunku

Załącznik: ZDJĘCIE Dodajcie zdjęcie swojej rodziny. To ważne! Chcemy pokazać jak wyglądają normalne, niepatologiczne rodziny, w które również ingeruje ta ustawa.

Adresy: (należy wkleić w pole adresat):
Bronislaw.Komorowski@sejm.pl, listy@sejm.gov.pl, listy@prezydent.pl, poprezydenta@wp.pl, biuro@bronislawkomorowski.pl

2. DOŁĽCZCIE NA FACEBOOKU DO PROFILU Rodziny proszą marszałka o weto ...

3. ROZEŚLIJCIE INFORMACJĘ O AKCJI ZNAJOMYM!
TYLKO WTEDY AKCJA MA SZANSĘ NA DUŻY ZASIĘG I SKUTECZNOŚĆ!


(Gazeta Wyborcza, 18 czerwca o akcji: czytaj)


Działajmy dla naszych dzieci. Nikt za nas tego nie zrobi!

W imieniu Stowarzyszenia i Fundacji Rzecznik Praw Rodziców
Tomasz i Karolina Elbanowscy