Stowarzyszenie i Fundacja
 Rzecznik Praw Rodziców


         » Rzecznik Praw Rodziców » AKTUALNOŚCI » Mail z informacją o proteściePrześlij dalej: sprzeciw wobec ustawy przemocowej

Witamy!

Już w środę 7 kwietnia kontrowersyjna ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie wróciła pod obrady sejmu. A już 21-23 kwietnia może zostać przez sejm przyjęta. Jeszcze w marcu Prezydium Sejmu cofnęło projekt do komisji, z powodu protestów środowisk rodzicielskich, ekspertów i Episkopatu. Niestety większość szkodliwych zapisów pozostała bez zmian.

Krytyczne opinie o ustawie wyrazili m.in. były i obecny Rzecznika Praw Obywatelskich: prof. Andrzej Zoll: http://dziennik.pl/polityka/article358192/Zoll_jestem_przeciwny_tej_ustawie.html

dr Janusz Kochanowski: http://www.youtube.com/watch?v=YkYorpcaBoc&feature=youtube_gdata

Kontynuujemy zbieranie podpisów pod protestem przeciw nowelizacji, wspólnie ze Związkiem Dużych Rodzin Trzy Plus. Dotychczas akcję poparło ponad 40 tysięcy osób. Im większy sprzeciw tym większe szanse na powstrzymanie przepisów, które wprowadzają bardzo poważną kontrolę państwa nad życiem prywatnym i rodzinnym. Dlatego prosimy o przesłanie tego listu wszystkich osobom zainteresowanym ochroną prywatności, autonomii rodziny i prawa rodzicow do wychowania swoich dzieci.

Tu można złożyć podpis: http://www.rzecznikprawrodzicow.pl/20100225_sprzeciw.php

Pozdrawiamy
Tomasz i Karolina Elbanowscy
Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców